Sad-Koval

 • Тел.+38(097)-251-25-65 Тел.+38(050)-618-64-45 E-mail:[email protected]

 • БАЙКОНУР

  Байконур-вельми примітною новинкою серед сортів винограду є виноград Байконур. Сорт отриманий селекціонером-любителем Павловським Є.Г. шляхом кропіткої роботи зі схрещування батьківських форм Талісман і Красуня. Отримана в результаті селекції гібридна форма Байконур має хорошу стійкість до хвороб, високу морозостійкість і відмінні товарні властивості.Завдяки відмінній стійкості гібридна форма набула поширення в багатьох регіонах Ураїни.Сорт Байконур відрізняється винятковими товарними якостями. Його охоче беруть в свою колекцію як ті, хто вирощує виноград на продаж, так і ті, хто розводить його для власного споживання.Байконур відноситься до столових сортів і має дуже хороші смакові характеристики. У стиглому вигляді маса ягоди становить 12-14 г, при хороших умовах можливе досягнення і більших показників.Ягоди мають оригінальну подовжену соскоподібну форму. Вельми примітні на вигляд. У довжину досягають 4,5 см.Смакові якості викликають в основному позитивні відгуки. Сорт Байконур активно набирає цукор і швидко позбавляється від кислоти. Ягоди дуже солодкі. Смак збалансований, гармонійний. Деякі дають йому опис: «Містить фруктові відтінки». Забарвлення ягід має характерні фіолетові відтінки. За кольором може бути від фіолетово-червоного до майже чорного зі специфічним восковим нальотом. В процесі дозрівання ягоди фарбуються нерівномірно, але за повної стиглості мають рівний однаковий колір.
  Шкірочка ягід хоч і тонка і майже не відчувається при з’їданні, одночасно щільна і стійка до розтріскування. Виноградарі відзначають, що грона, залишені на кущах, до пізньої осені зберігають гарний товарний вигляд, а ягоди під проливними дощами не дають тріщин.
  Поряд з відмінними смаковими якостями, сорту властива хороша транспортабельність. Ягоди щільно сидять на гребенях, насилу відриваються. Грона витримують тривале транспортування, не деформуються і не розсипаються. Зрізане гроно зберігається без змін в холодильнику не менше місяця. Сорт здатний давати дуже високі врожаї.
  Лоза повністю визріває за один сезон. Виноград цього сорту має хорошу стійкість до грибкових хвороб і сірої гнилі. По відношенню до оїдіуму і мілдью стійкість тримається на рівні 2,5-3 балів. Щоб виростити здорову форму, досить проводити одну профілактичну обробку в сприятливих районах і дві обробки в районах з підвищеною вологістю.Оси обходять стороною цей сорт. За час вирощування жодного разу не було помічено ураження ягід цими комахами.У прохолодних районах виноград радять вкривати на зиму. Зазвичай він благополучно зимує, так як має підвищену морозостійкість. Здатний витримувати температури до -25оС.
  Саджанці у продажу будьть влітку 2019 року в контейнерах.