Sad-Koval

 • Тел.+38(097)-251-25-65 Тел.+38(050)-618-64-45 E-mail:vushnevuy@gmail.com

 • Груша Кучерянка

  До умов вирощування мало вибагливе, зимостійке. У не сприятливі для перезимівлі роки бувають пошкодження на штамбі у вигляді невеликих плям (до 1 бала), на основних гілках пошкоджень не виявлено. Сорт стійкий до парші і бактеріального опіку листя.
  Вирізняється швидкоплідністю, у пору плодоношення вступає на 5-й, підщепі айва А — на 4-й рік після висаджування в сад. Сумісність зайвовою підщепою добра. Цвіте в середні строки. Квіткові бруньки закладає, в основному, на 2—4-річній і частково на багаторічній деревині. Врожайність на айвовій підщепі на 6-й рік після садіння 16,8 кг із дерева; на 7-й рік — 21 кг.
  Плодивеликі, масою 220—290 г (у середньому 235 г), широко грушо подібні зі злегка горбкуватою поверхнею. Шкірочка середньої товщини, щільна, у період знімальної стиглості ясно-зелена, у споживчій — жовта, слабоблискуча, з легким золотавим чи злегка рожевим рум’янцем на сонячному боці. Стиглі плоди досить привабливі (4,6—4,7 бала).
  М’якуш щільний, білий, маслянистий, танучий, солодкий, з легкою кислинкою, без грануляцій, високих смакових якостей (4,8—4,9 бала).
  Зимовий сорт. Знімальна стиглість плодів в умовах Над дністрянщини настає наприкінці вересня. На дереві вони тримаються міцно і засвоєчасного аккуратного зніманнямають високу транспортабельність. Споживча стиглість настаєна початку грудня, в холодильниках можуть зберігатися до березня. Перенесені з холодильника в тепле приміщення не буріють зверху і не спухають з середини.
  Переваги: швидкоплідність, висока врожайність, привабливі, високих смакових якостей плоди зимового терміну достигання. Висока стійкість до парші і бактеріального опіку листя.
  Недоліки: сильнорослі дерева; напливи кори і деревини біля бруньоку складнюють вічкування.