Sad-Koval

  • Тел.+38(097)-251-25-65 Тел.+38(050)-618-64-45 E-mail:[email protected]

  • фото1

    Фото1

    У перший рік після осінньої чи весняної посадки куща, потрібно за перший рік росту виростити дві гарні,міцні лози. Після того як навесні проснуться і підуть у ріст бруньки,за місяць-півтора нам потрібно вибрати два кращих пагони,підв’язати їх до опори і задаючи їм вертикального положення, намагатися своєчасним доглядом виростити за сезон два гарних пагона. Щоб прискорити ріст лози,потрібно виконати декілька операцій протягом сезону. Для початку в квітні місяці після того як добова температура підніметься вище+15ти градусів,потрібно розкопати посадкову яму по її периметру вглиб на 20-30см в залежності від глибини посадки самого куща. Тобто після розкопування саджанця над кореневою п’яткою маємо залишити не більше 10ти сантиметрів грунту.Ця дія є обов’язковою ,що у свою чергу покращує прогрівання грунту навколо коріння самого саджанця і тим стимулює його ріст. Додатково розкопану посадкову яму можна застелити чорною поліетиленовою плівкою, що покращить хороший прогрів кореневої п’ятки куща(у плівці обов’язково зробіть ножем отвори,для вільного проникнення води).У результаті підвищений прогрів грунту   та своєчасний полив теплою водою(+25+27градусів)прискорять ріст молодих пагонів і нададуть Вам можливість за сезон виростити два гарні пагони вже в перший рік посадки. Також не забувайте робити підкормку молодих кущів,це також є обов’язковою дією,що прискорить ріст лози. Отже з другої половини травня кожні 5 днів потрібно проводити підкормки Карбамідом(азотним добривом)неповна столова ложка на 10л.води по 3 літри під кущ. В червні підкормку продовжити але вже беремо повну ложку карбаміду. Підкормку Карбамідом потрібно завершити під кінець червня,а з липня продовжуйте підкормку попелом:2літри на відро води кожні 5 днів,або будь-яким фосфорно-калійним добривом,наприклад Монофосфат калію чи іншим. Підкормку фосфорно-калійними добривами продовжуйте до кінця вересня місяця. Цими підкормками ми забезпечим стрімкий ріст лози в першій половині літа та її визрівання у другій.Якщо лоза добре визріє,тобто набуде коричневого кольору,то і добре перезимує. Восени ,після перших заморозків коли спаде листя, потрібно зробити обрізку пагонів що виросли за літо, на 20-25 бруньок,або на висоту 1.5 метра у вверх від кореня. Одночасно з обрізкою засипаємо посадкову яму яку розкопали на весні. Саму яму краще засипати перегноєм або компостом, але поблизу самого штамба обов’язково насипайте пісок ,щоб перегній не торкався штамба кущика. Результат від таких операцій дуже хороший, пагони виросли відмінними і на наступний рік нададуть вже сигнальний врожай. На фото 1 видно якими виросли пагони за літо.

    Навесні пагони що перезимували потрібно підв’язати до шпалери у горизонтальному положенні для росту та плодоношення. Праву лозу підв’язуємо на право,ліву на ліву сторону,дивіться фото 2.

    фото2

    Фото2

    На фото 3,ми бачимо пробудження пагонів на правій стороні рукава який виріс минулого року і був обрізаний та укритий на зимівлю восени. Такий же вигляд і на лівому рукаві. На цю другу весну, молоді пагони будуть прокидатися від основи куща до самих кінчиків лози. Восени Ви маєте знову зробити обрізку,при цьому в результаті обрізки сформувати штамб і знову вибрати молоду лозу на плодоношення яка буде плодоносити в наступному сезоні. Лозу на плодоношення вибираємо з лоз які виросли в поточному році. Більш детально про схему обрізки ,розповім нижче.

    фото3

    Фото3

    В сезон по мірі відростання пагонів підв’язуйте їх до шпалери видаляючи всі пасинки та вусики. Обовязково зробіть нормування врожаєм після зав’язування ягід на стадії гороху. В перший рік можна залишити не більше 2-3 грон на кущ, дивіться на стан куща, його силу і товщину пагонів.

    фото4

    Фото4

    На фото 4 ми бачимо вигляд рукава восени після листопаду перед обрізкою. На фото4 чітко видно всі лози які виросли за літо з бруньок які ми залишили після обрізки минулої осені. Наше завдання зробити обрізку так, що б після неї у нас залишився штамб довжиною близько метра (що дасть нам можливість у майбутньому щороку легко пригинати кущ до землі на зимівлю) і лоза на заміщення(плодоношення). Лозу на заміщення обов’язково потрібно вибирати з хорошим кутом нахилу, що б при укладанні навесні до шпалери,не відбулося надлому, на фото4 потрібна лоза відмічена синьою стрічкою. При такому нахилу кута, лоза завжди легко пригинається без надломування. Якщо, наприклад, вибрати лозу на заміщення перед відміченою(попередню) на верхній стороні штамба, Ви не зможете її пригнути без ризику надлому.

    Ті дві минулорічні лози які ми весною підв’язали похило до шпалери,до осені загрубіли і набули вигляду штамба. Також на них з бруньок виросли за літо молоді лози,на фото 4 їх чітко видно. Восени після листопаду,потрібно знову зробити обрізку.Після неї у нас має лишитися штамб і лоза на заміщення. Сам штамб потрібно сформувати довжиною біля метра. Якщо його зробити коротшим, з роками буде важче пригинати кущ на зимівлю. Для того що б штамб зробити довшим, лозу на заміщення в перший рік потрібно брати подалі від основи куща, як показано на фото 4.,на ньому лоза на заміщення відмічена синьою стрічкою.

    фото5

    Фото5

    Погляньте на фото 5, після обрізки, Ви побачите штамб що залишився і лоза на заміщення. В наступні роки, вибираючи лозу на заміщення, непотрібно вже знову її вибирати з дальніх лоз, так як штамб у нас вже є, тепер її можна вибирати з першої вдалої лози з хорошим кутом нахилу. Лозу на заміщення вибирайте вже перед цвітінням і помічайте її собі стрічкою, грона на ній потрібно видалити, тобто вона неповинна у Вас плодоносити в цьому році.

    Після обрізки куща у нас, як бачите, залишається штамб довжиною близько метра і лоза на заміщення, яка буде плодоносити у нас на наступний рік. На лозі на заміщення залишаємо 12-15 бруньок, цього достатньо для повноцінного плодоношення. Сучка заміщення при такій обрізці немає. Кожний новий сезон,після обрізки, ми обираємо нову лозу на заміщення з тих що виросли в поточному сезоні, при цьому щороку трохи подовжується штамб. Обрізка робиться дуже просто: відразу за залишеною лозою на заміщення відрізаємо продовження штамбу разом з лозами, а лози які залишилися перед лозою на заміщення, обрізаємо біля самої основи штамба і отримуємо результат як на фото 5.Все дуже просто,після обрізки щоосені маємо лівий та правий штамб і по лозі заміщення на кожному штамбі.

    фото6

    Фото6

    Після такої обрізки ,кущі дуже легко пригнути до землі і укрити на зимівлю,дивіться фото 6 .

    фото 8

    Фото 8

    фото7

    Фото7

    Так виглядають правильно підрізані та сформовані кущі в сезон росту,фото 7. Фото 8

     

    Рубрики: ІДЕЇ

    Комментарии закрыты